avatar
Абсолютно погоджуюсь з таким розумінням. Пригадується коли читав Ж.Бодрияра Симулякри і симуляція, в нього виходила така ж логіка, що ми (тобто наш теперішній світ, і в тому числі ми з вами) є не що інше як симулякр симулякра (копія копії, можливона навіть не першої свіжості), а теперішній процес комунікації, як такої що чомусь вчить є лише копіями того що колись думали і творили, самі творили великі філософи, практики, художники, творили світ який ми зараз просто сприймаємо як відображення реальності в нашій голові. Навіть зараз ми частіше всього використовуємо симутякри тієї ж комунікації спілкуючись один з одним, незадумуючись копіюємо різні методи чи схеми, не навантажуючи власну уяву творчістю… ось так.
avatar
Дякую Андрюха, =) тут я хотів сказати, що комунікація вона не є однобока, так само як і маніпуляція. А особливо це буде видно з наступного: взагалі існує така схема W – W (виграв – виграв) – це образ ефективної комунікації, коли і комунікатор і його співрозмовник виграють у своїй розмові, мається на увазі ухвалили рішення, щось будуть робити або навіть співрозмовник буде щось робити із задоволенням коли комунікатор є його шефом(але там інший тип відносин) W – L (виграв – програв) – це образ каритни всіх “КРУТИХ” перців, вони вважають, що вони завжди виграють а весь інший світ наповнюють ІДІОТИ. L – W (праграв – виграв) – це схема тих хто вічно програє у розмові і усутпає співбесіднику. L – L (програв- програв) – а це навіть коментувати непотрібно… Так от, ефективна комунікація передбачає маніпуювання з того боку, що комунікатор контролює наповнення, а співбесідник(слухач) контролює – резульат. З цього виходить, що комунікація і маніпуляція рівні в тому що вони є двосторонніми, і любий процес комунікації передбачає МАНІПУЛЯЦІЮ. Не як щось страшне, а як звичайну річ, управління, а точніше ефективність у спілкуванні. Навіть та сама педагогіка, навчаючи дітей педагог маніпулює всіма засобами і методами щоб досягнути потрібного результату.
avatar
Комунікація не може бути підтверджена ні логічними, ні емпіричними методами. Феноменальний світ - це ноумен. Об'єкти комунікації, так само як і об'єкти маніпуляції - також ноумени. З такої точки зору комунікація з іншими суб'єктами може розглядатись як проекція власного життєвого світу, а тому - як маніпуляція його ж образами. Комунікація є фікцією до моменту ототожнення двох суб'єктів, один із яких міг бути фіктивним визначально ("тінь").
avatar
як там Булгаков писав: "розруха не в клозетах, а вголовах"... тота і ано!
avatar
Так, сором. Не те що перед туристами, а перед собою навіть.
avatar
Таня, крутезна стаття! Про це треба говорити ДУЖЕ ГОЛОСНО, бо це сором!!! Щодо дописувача "До Тані Кириленко", якому соромно було написати навіть своє ім"я, і який написав про безплатні біотуалети на Соборці. Нехай зайде в ті туалети! То ЖАХ! То не біотуалети, то, вибачте, параші... Я, коли в центрі і хочу в туалет, мушу йти в найближчий парк або сквер, щоб там справити малу нужду, бо більше ніде...
avatar
звісно, туалети не бачать:)))
avatar
Вдячна Вам за виправлення. Безкоштовні біотуалети на Соборній площі справді не бачу. Дякую. Буду уважніша.
avatar
Я не суперечу собі. Ясно, що розслідування не повинне мати відкриту кінцівку. Це логічно. Звісно, є результат. Але розслідування того нема у нас і все тут. Рада, що ви читаєте багато публікацій.
avatar
І ще: покажіть мені хоч одну публікацію в чернівецьких ЗМІ, у якій би було сказано правдиве чи ганебне проти обласної чи міської адміністрації (я вже не кажу про розслідування) і ми продовжимо дискусію про страх чи антистрах перед владою.
avatar
До НеДуцик: Те про що ви пишете у другому абзаці називається публіцистикою. Я ж говорю про журналістику. Я проти того, аби робити інформаційні матеріали есеїстичними. Есе - це суб'єктивний виклад матеріалу, отже створюється своєрідне нав'язування думки журналіста. А де ж тоді реакція читача, мислення ЙОГО? Краще, коли фінал відкритий, щоб над банальним "добре" чи "погано" подумав сам споживач. Знову ж таки, я не говорю про публіцистику! Важливо побороти стереотип журналістики - це хороше місце для тих, хто пише вірші та цікавиться тільки тим, як писати про культуру. Журналістика - це далеко не вміння писати гарно і творчо. "МБ" тут ні до чого, адже це і не есеїстика, і не аналіз, якого мені бракує в пресі. Абсолітно з вами не згідна, що журналісти не бояться робити розслідувань. Ви справді гадаєте, що лишень кошти тому завада? І не була журналітика власною війною перелічених журналістів. Візьмемо чернівецького Фреліха, якого вбили за розслідування явища алопеції в діток у нашій області. Так що це була далеко не його особиста війна.
avatar
У ліберально-демократичному суспільстві страх перед владою завуальований страхом перед громадською думкою. "Не репресії забезпечують стабільність, стабільніcть сама відрізає голови високим". (Дмитро Корчинський)
avatar
Сьогодні о 19.00 на обласному радіо "Буковина" прямий ефір, присвячений тематиці даної публікації.
avatar
Пан Табачник є профільним міністром, який керує роботою в освітній і найковій сферах. Оскільки студенти відносяться до тієї категорії людей, які навчаються і здобувають вищу освіту, зрозуміло що в першу чергу вони будуть звертати увагу на роботу міністерства, яке надає їм можливість здобувати знання для майбутньої професії.
avatar
Рішення, про направлення даного листа, було прийняте президіями органів студентського самоврядування та профспілки на основі численних заяв студентів та аспірантів університету. Якщо Вам не відомо, то скажу, що дані студентські структури є представницькими і кожен студент, обираючи свого представника від факультету до відповідної організації, делегував йому певні права з метою захисту інтересів студентської громади. Тому рішення президіії, згідно установчих документів даних організацій, вважається рішенням від імені всього студентського загалу. Що стосується зворотньої реакції, то офіційної відповіді оргкомітет не отримав. Натомість вже наступного дня, в своєму інтерв?ю, пан міністр зазначив, що не покине посаду, навіть якщо студенти почнуть акцію голодування...
avatar
це добре, що студенти протестують. при чому відносно оперативно. поки пан міністр не наламав багато дровець. і важливо, щоб у разі його незняття студентство і абітурієнти не збайдужіли. адже вдосконалення зно має бути вдосконаленням, а не наданням можливості керівникам вузів "заробляти". і ще стосовно політики і освіти. я мав нещастя здобувати вищу освіту у приватному вузі - але нещастя не це, - а те, що керівник цього вузу почав лізти у велику політику, а міністром тоді був його ідеологічний опонент - пан Ніколаєнко. в результаті 7 тисяч студентів чекали своїх дипломів хто рік, а хто й два по закінченню навчання і по здачі державних іспитів. політика - це підставляння непрофесіональним керівником вузу студентів під немилість непрофесіональних міністрів через власні амбіції. підставляння поза очі. а коли ці студенти протестують проти міністра, який фактично їх називає не нацією, терористами в ефірі російського телебачення, - це їх громадянська позиція.
avatar
1. АнтиТабачна акція в Чернівцях була ініційованою однією з політичних сил. Лист від імені студентів до Президента, прем?єр-міністра та спікера був публічним виявом своєї громадської позиції і не мав жодного відношення до будь-якої політичної сили. Наголошую на тому, що наша акція була аполітичною і мала на меті висловлення незгоди, стосовно призначення міністром Дмитра Табачника та провадження ним радикальних змін в сфері освіти (мається на увазі відміна освітньої реформи, яка впроваджувалась протягом останніх років). 2. Наступні кроки будуть визначатися колегіально на засіданнях всіх представницьких студентських органів, таким же чином, як і приймалося рішення про направлення даного листа до вищих органів влади.
avatar
Хоча я вважаю, що протестувати треба, особливо після останніх заяв останнього міністра
avatar
Я радий, що в нас вийшла така жвава дискусія, адже це означає небайдужість до подій, які відбуваються навколо нас. Згодний з тим, що для студента найважлівіше це навчання, але я б дуже не хотів бути свідком тієї ситуації, коли йому доведеться вивчати перекручену історію, яку писатимуть десь у Кремлі. Цей лист - це реакція на численні заяви студентів до органів студентського самоврядування, які представляють їх інтереси і не більше того. А що стосується активістів протесту, то вони дуже добре знайомі з творчістю пана Табачника, і з його статтями, і з його книгами, які чомусь виходили в Москві, а не на Україні. Якщо хочете ознайомитись, можете прочитати одну з його останніх книг "Качиний суп по-українськи"... Я думаю, що сама назва вже Вас зацікавить. Я переконаний в тому, що студенти поступили вірно! Вони публічно висловили свою позицію. Хтось з їхньою думкою погоджується, а хтось ні - і це добре, тому що це є підтвердженням існування в Україні демократії та свободи слова. Такі процеси безумовно призводять до розвитку громадянського суспільства!
avatar
Давайте виведемо питання освіти з політичної сфери і об'єднаємо наші сили над боротьбою за зовнішнє незалежне оцінювання, оскільки це шлях до нашого кращого майбутнього.