avatar
Абсолютно точний діагноз сучасної освітньої моделі (й підстав її утвердження), тим більше знаковий з огляду не те, що за умов успішної прагматизації та адаптації освіти до потреб «пост-індустріальної плантації» ставити цей діагноз, власне, буде нікому. Дійсно, навіщо вчитися писати, якщо можна поставити хрестик. Іншим потужним джерелом симпатій до сучасної утилітарної освіти є міфологія self-made man, яка підпорядковує освіту «американській мрії» просування у суспільній ієрархії (багатство й успіх), що служить ілюзорній компенсації розриву між постульованою егалітарною ідеологією і фактичним станом справ.
avatar
Геополітичний аспект діяльності сучасної Української влади одразу ж наштовхує на проект т.з. «сировинної інтеграції» і стратегічне партнерство з країнами донорами(в основному Схід)… але після умовного економічного союзу з країнами «Сходу» постане питання про політичне позиціонування даної конфігурації і тут наші партнери згадають про «слов'янський союз », «православну імперію», «тисячолітню спільну історію» і т.і.
Я впевнений, що донецькі будуть відігрувати роль тупуватих молодших братів і розводити стратегічних партнерів обмінюючи ідеологічні міфи старших братів на конкретні економічні вигоди.
avatar
«Громадянин – перетворився на споживача»

Даний процес доволі контрольований і вигідний!
avatar
Звісно, тут я погоджуюсь!
avatar
повністю підтримую) але тре починати хочь з чогось, сьогодні при вступі не буде корупції, завтра і в повсягденому житті і при сесії
avatar
Все звісно так, але скільки ще є проблем в самих ВНЗ. Пройшовши ЧНУ, можу з впевністю сказати, що вступ це тільки початок корупції і проблем пов'язаних з нею!
avatar
Не знаю навіщо автор пропустив такий комент, але раз він вже є хочеться декілька слів написати до коментуючого. Не знаю, як звернутись. Напевне все таки ХЛОПЧИКУ, якщо нема куди діти погані слова, які підслухав у дорослих, поспілкуйся з однолітками на дитячих майданчиках. А, ще краще, змовч. Не варто щойно навчившись користуватись інтернетом і клавіатурою одразу виносити це на загал.
avatar
Привіт Сусіде! ...призначення голови Сторожинецької рда... зі мною не узгоджують, на виборах я працював з іншими людьми... Але згідно непідвердженої інформації у генерала-еколога найбільше шансів бо він кум Папи Карло, а з Папою Карло в Сторожинці радятся по кожній позиції в РДА. "Чудейський міліціонєр", "Ропчанский лобіст","Есдек", Туку і всі інші виходять на Главного Румунського Депута Іона, але покамест їм нічо не світит... ... але це не основний мій меседж цього запису...
avatar
Дякую Всім, хто прочитав цей запис і має бажання відкрито висловити свої думки(особливо п.Ігору).... стосовно: "Ви справді вважаєте, що Яценюк чи Ющенко – це опозиція" -- Яценюк однозначно ні, Ющенко - скоріше так. "Ви вважаєте “Діму” гарним українським міністром?" - ні, але створення йому образу "ворога демократії" є штучним і це скоріше політтехнологічний хід команди ЮВТ, ніж реальний стан речей ( про цей феномен я напишу в наступному своєму пості). "Жоден чернівецький канал не показав антитабачниківський сюжет" - це їх проблеми, внутрішня самоцензура Чернівецького ТБ це факт, нехай про нього розкажуть інші ... Основна проблема, на яку я хотів звернути увагу у записі - це проблема боротьби у тій частині механізму стримування і противаг де її не повинно бути. Опозиція це саморегулюючий інститут. ЮВТ продовжує війну, але Вона її неодмінно програє...
avatar
Порівнювати маніпуляцію і комунікацію - це все одно, що порівнювати Бога і Сатану. С. хоч дуже хотітиме зайняти місце Б. , але не зможе бо С. це творіння Б. Хоча по суті С.І Б. не тотожні, але існують в парадигмі Б. Тому С. ніколи не = Б. ...різниться тільки мета... і результат! Якщо результат маніпуляції це досягнення, або не досягнення мети, то комунікація дає поліваріантний сценарій де невідомо хто суб"єкт, а хто об'єкт комунікацій. Ці ролі можуть змінюватися в залежності від обставин, які ніхто не зможе спрогнозувати... ...як можна пощупати Маніпуляцію? (бажано приклад, або пояснення).... Ось Ви написали текст "Комунікація = Маніпуляція". У тексті є вступ, основна частина і висновок- "усьо па літературним понятіям", але по суті це авторська маніпуляція, бо Ви мали пишучи цю Статтю, якусь СВОЮ ОСОБИСТУ мету! А от дискусія в коментарях - це комунікація, бо ні Ви, ні я не можемо спрогнозувати її закінчення і чи закінчиться вона взагалі...
avatar
Маніпуляція далеко не однобокий процес, вона застосовує весь арсенал комунікація! в цьому ви точно зі мною повинні погодитись, різниться тільки мета але суть одна і та сама. Маніпуляція така сама нематеріальна як і матеріальна, причина такого розуміння закладена в самій сутності світу. І в мене до вас запитання: А як можна пощупати Маніпуляцію? (бажано приклад, або пояснення)
avatar
Я не згоден з позицією автора... бо маніпуляція - це одновимірний процес, маніпулятор може або досягнути необхідного результату, або не досягнути. Комунікація - це система різнонаправлених маніпуляцій, якщо хочете великий Хаос, а маніпуляція це Матриця - те що можна пощупати, охарактеризувати, спланувати. Це два різних феномена, один з матеріального світу(маніп.), а другий скоріше з духовного(комун.) Якби Мойсей жив у наш час, то можливо 11тим смертним гріхом стало б Усвідомлене маніпулювання...
avatar
Абсолютно погоджуюсь з таким розумінням. Пригадується коли читав Ж.Бодрияра Симулякри і симуляція, в нього виходила така ж логіка, що ми (тобто наш теперішній світ, і в тому числі ми з вами) є не що інше як симулякр симулякра (копія копії, можливона навіть не першої свіжості), а теперішній процес комунікації, як такої що чомусь вчить є лише копіями того що колись думали і творили, самі творили великі філософи, практики, художники, творили світ який ми зараз просто сприймаємо як відображення реальності в нашій голові. Навіть зараз ми частіше всього використовуємо симутякри тієї ж комунікації спілкуючись один з одним, незадумуючись копіюємо різні методи чи схеми, не навантажуючи власну уяву творчістю… ось так.
avatar
Дякую Андрюха, =) тут я хотів сказати, що комунікація вона не є однобока, так само як і маніпуляція. А особливо це буде видно з наступного: взагалі існує така схема W – W (виграв – виграв) – це образ ефективної комунікації, коли і комунікатор і його співрозмовник виграють у своїй розмові, мається на увазі ухвалили рішення, щось будуть робити або навіть співрозмовник буде щось робити із задоволенням коли комунікатор є його шефом(але там інший тип відносин) W – L (виграв – програв) – це образ каритни всіх “КРУТИХ” перців, вони вважають, що вони завжди виграють а весь інший світ наповнюють ІДІОТИ. L – W (праграв – виграв) – це схема тих хто вічно програє у розмові і усутпає співбесіднику. L – L (програв- програв) – а це навіть коментувати непотрібно… Так от, ефективна комунікація передбачає маніпуювання з того боку, що комунікатор контролює наповнення, а співбесідник(слухач) контролює – резульат. З цього виходить, що комунікація і маніпуляція рівні в тому що вони є двосторонніми, і любий процес комунікації передбачає МАНІПУЛЯЦІЮ. Не як щось страшне, а як звичайну річ, управління, а точніше ефективність у спілкуванні. Навіть та сама педагогіка, навчаючи дітей педагог маніпулює всіма засобами і методами щоб досягнути потрібного результату.
avatar
Комунікація не може бути підтверджена ні логічними, ні емпіричними методами. Феноменальний світ - це ноумен. Об'єкти комунікації, так само як і об'єкти маніпуляції - також ноумени. З такої точки зору комунікація з іншими суб'єктами може розглядатись як проекція власного життєвого світу, а тому - як маніпуляція його ж образами. Комунікація є фікцією до моменту ототожнення двох суб'єктів, один із яких міг бути фіктивним визначально ("тінь").
avatar
як там Булгаков писав: "розруха не в клозетах, а вголовах"... тота і ано!
avatar
Так, сором. Не те що перед туристами, а перед собою навіть.
avatar
Таня, крутезна стаття! Про це треба говорити ДУЖЕ ГОЛОСНО, бо це сором!!! Щодо дописувача "До Тані Кириленко", якому соромно було написати навіть своє ім"я, і який написав про безплатні біотуалети на Соборці. Нехай зайде в ті туалети! То ЖАХ! То не біотуалети, то, вибачте, параші... Я, коли в центрі і хочу в туалет, мушу йти в найближчий парк або сквер, щоб там справити малу нужду, бо більше ніде...
avatar
звісно, туалети не бачать:)))
avatar
Вдячна Вам за виправлення. Безкоштовні біотуалети на Соборній площі справді не бачу. Дякую. Буду уважніша.