avatar
Наданням болонської системи і Зно - є страх..., страх за своє майбутнє, як студента... Якщо раніше можна було наплювати на розклади і надіятися на добру волю педагогів, то тепер треба вкалувати шоднини, - це є позитив. Студент,який працює над собою, рано чи пізно стане професіоналом своєї справи і адаптується до постстудентського середовища.
avatar
http://tsn.ua/ukrayina/tabachnik-skasuvav-derzhavnii-ispit-z-ukrayinskoyi-movi-u-vishchii-shkoli.html
avatar
якщо брати студента Єльського університет і нашого з Могилянки, то тут немає навіть що порівнювати. з Єлля пряма дорога в білий дім. те що наша освіта сильна це міф і міфом було завжди. інше питання про розум наших людей на якому це все і виїжджало
avatar
Напевно ніхто не розуміє, що ЗНО за рік два не стає ідеальним, до прикладу в США воно вдосконалювалось останні 50 років. А ви хочете, щоб воно було ідеальним за два роки і ще за таких умов, коли продажні політики і українофоби роблять все, щоб воно не працювало, бо нікому з них не вигідно, бо кожен з них стоїть за якимось із вузів і косить % від ректора, за те, що лобіює вуз в міністерстві та у раді. ну карочє зрозуміла схема. далі приймальну комісії взагалі треба усунути від прийняття рішень, бо всім відомо, як ця кухня вариться і що треба вкинути, щоб тебе прийняли. і певно не для кого не є секретом "пунктік" спонсорська допомога при вступі. куди ці гроші ідуть - це вже історія. проблема пільговиків практично вирішена, оскільки на одну спеціальність їх може вступити 25% від кількості державних місць. про підготовку лиш до ЗНО. не можливо, не вчившись у школі, просто сісти і вивчити ЗНО(а це три іспит). Треба бути генієм. Інше питання - це наша недолуга середня освіта. Андрій, не будь наївним, спитай своїх однокурсників, скільки їм коштувало вступити на державний. Зараз би вони вступили без проблем по ЗНО. ця систему, яку вони пропонують, повністю нівелюють систему ЗНО, бо можна в школі купити атестат з всіма 12-ми - це зробити найлегше і найдишевше. Потім здати зно на якісь 150 балів, потім у вузі відвалити добряче - і в тебе 200+150+200= 950 - хороший бал того думайте і робіть висновки!
avatar
перепрошую за помилки...
avatar
Було б лихом, якби ЗНО гедь скасували. Проте ідея з 200+200+200 сама по собі не позбавлна змісту. ЗНО недосконале. І цю систему вже "хакнули" в сенсі корупції. Інший "-" ЗНО в тому, що учнів просто натаскують на тест, який не є творчим. Якщо атестат нічого н значить, виходить можна готуватися лише до ЗНО, і взагалі "забити" на решту навчання. "-" комбінування очевидний, бо вноситься суб'єктивність прийомних комісій. Проте, якщо внести пірамідальну схему ЗНО(200)+ атестат (100) + вступні (60) - ТОТАЛ 360 - може бути цілком гарно, бо вплив комісії за таких умов не є вирішальним і це виключає можливість подання в Енну кількість ВНЗ, адже треба буде проходити співбесіду, хоча б як формальність Особливо сильний удар по можливостям вступу нанесла схема "інваліди", але це трохи оффтоп
avatar
до Микола: а про тупість перших курсів тут можна подивитсь з різних сторін. - Перша це недолугість нашої середньої освіти, а проблема тут у вчителях які не хотять розвиватись, вони залишаются на свому рівні, рівні 5 курсу педфакультету, і жодного розвитку не помічаєтся. - по-друге це дивлячись який вуз, бо вузів ціла купа і немає жодної конкуренції. Якщо дивитсь минулорічну вступну компанію бо відомо що лише 8 Вузів в Україні підняли мінімальну планку балу сертифікату. І того в ті вузи які не підняли цю планку вступал люди із 125-150 балами, а це вже рівень 3. Плюс контрактники, у них конкурсу практично немає. І вічна проблема пільговиків і цільвиків. Але про все це потім. Як підсумок це вже вузи вині в тому кого вони собі набирають. П.С. Доречі про перший курс,викладачі які є мене знайомі говорять протилежну річ, що останні перші курси більш менш людські, і що ЗНО робить свою справу
avatar
до kruglashov: Я на мою особисту думку тут не потрібно творчості, це ж тест на знання а не на творчість. Знаєш не знаєш, приняли або до побачення. Творчість свою вже потім покажеш.
avatar
Позитивна роль, поза сумнівом, є. Але сама сис. тестування вимагає вдосконалення. Адже тест - нетворчий, репродуктивний.
avatar
буває, але від щасливої любові не з'являються найкращі твори світової літератури:)
avatar
Вітаю, Маринко!!! :)
avatar
Не треба боятися виправляти свої помилки.
avatar
мені так..... мені так воно. Боже... дякую...
avatar
Наталочко, це дуже сильно. І таки по-українськи - сумно.
avatar
Це мені нагадує думку про Світ який розвивається так швидко, що згодом ми не відчуватимемо потребу в собі.
avatar
Для точності: Сьорен Кіркегор, Карл Маркс та Фрідріх Ніцше не жили і не творили у XVIII ст., як це помилково відмітив один із коментаторів. Так само немає сенсу сперечатись, що два останні мислителі, попри відмінності між ними, в рівній мірі вплинули на історію думок XX ст., тому їх зведене порівняння в дописі автора є цілком закономірним. Те, що ці філософи за життя стояли на різних позиціях, не означає, що їхні потомки не мислили їхніми категоріями збірно та синкретично, оскільки освічена людина XX ст. формувалась під впливом не одного мислителя. Проте можна погодитись із критикою хибної аналогії між Фрідріхом Ніцше та націонал-соціалізмом – відомо ж, що перший був противником усіляких націоналізмів та колективізмів, і хай хто би не користався його вирваними з контексту словами, це не означає, що філософ має до цього відношення і його ім’я щораз має спливати при згадках ідеології нацизму.
avatar
Дякую :) Ви мене щиро розвеселили, то правда, пишу складно. Тепер коротка суть: Не ватро впарювати людям щось обманним шляхом. Вони відчують нещирість і кінець бізнесу. Треба відповідати за те, що робиш та вміти бачити себе "збоку" Щоб не "вестись" варто: - вміти казати "ні"; - залишати те що Вам не подобається; - не брати того, чого Вам не треба; - домагатися конкретних відповідей; - не соромитись задавати питання; - не орієнтуватися на більшість; Трохи краще, пане Петраш?
avatar
Дуже дякую, це справжній кладязь!
avatar
Замітка про те, що в нинішню добу все являє себе непрямо, непевно і недосказано, говорить про одну із фундаментальних рис сучасного буття. Світ дійсно втратив тверду опору, як і цілі для "прогресу", а тому все стає суб'єктивним, а значить - віртуальним. Проте витоки цього явища слід шукати в загальних принципах, закладених у фундамент модерну в часи Ренесансу та Реформації. Як не парадоксально, але саме повна реалізація програми модерну та Просвітництва, будучи доведеною до свого логічного завершення, і обернулась тією епохою відносності і гри, в яку ми нині неуникно входимо. Філософський сумнів та науковий скептицизм вибили опору з-під наших ніг, адже у світі, де не залишається нічого, окрім людини як сумніву і машини бажань, ніщо не значитиме і не видаватиметься більшим, аніж суб'єктивною примхою чи абсурдною грою, яка вічно повторюється в щораз нових формах, приховуючи тільки - порожнечу.
avatar
мда.. сумно. на мене нещодавно сніг з даху гепнувся. зовсім трішки - але відчутно. таке собі нагадування: "будь обачним!"