avatar
мда.. сумно. на мене нещодавно сніг з даху гепнувся. зовсім трішки - але відчутно. таке собі нагадування: "будь обачним!"
avatar
Я, на жаль не знав Володимира Михайловича особисто, але його пісні виконую з особливим натхненням. Його музика не забута і Він ще, вкотре, зіграє свою першу скрипку в новітній українській історії.
avatar
Дуже слушно! Нарешті зрозуміємо, що нічого чекати, щоб влада раптом почне покращувати нашежиття вже сьогодні. Особливо, якщо ми не спрямовуватимо її в потрібне русло.
avatar
Ця тема вкрай актуальна, зокрема в контексті "філософії пограниччя" - Консервативної Революції, екзистенціалізму, відповідним чином інтерпретованого Фрідріха Ніцше. Межа - це та лінія, по якій людина балансує між _двома_ безоднями: "Коварство этого миража состоит в противопоставлении хаоса и гармонии". (Гейдар Джемаль) Адже істинний центр може бути віднайдений у самому суб'єкті - на шляху до власного серця.
avatar
2 ПОСМІШКА: аааа! мамма! перечитую вкотре ваш комент і дурію. «автор — провідник між Богом і людиною» – який автор? «Поети — вигнані на землю ангели.» Про яких поетів йдеться? Ви читали, шо зараз пишуть, скажімо хоч чернівецькі «поети»? який тут в біса «провідник між богом і людиною»? Ау! Шо за високопарні фрази? П.С. теми не стосується, але раджу поцікавитися гендерною філологією, бо бачте, у нас є не лише автори, але й авторки; не тільки поети, але й поетеси...
avatar
Ці думки дещо нагадали слова Фрідріха Гьольдерліна: "К чему поэты в скудные времена?" Цю виключну, майже провіденційну, роль поета пізніше зауважив і Мартін Гайдеггер, побачивши в поезії - відкриття-Буттям-себе. Чи не наводить це нас на пантеїстичний висновок, що Буття і Бог - тотожні? Чи не є це даниною ніцшеансько-гайдеггерівському спростуванню трансцендентності Бога і самої метафізики, поворотом до цілісного переживання Буття як єдиного Абсолюту? Все це є вкрай неоднозначною ходою на межі між "елліном та юдеєм", а тому відповіді на ці запитання є вибором не просто онтологічної, але самої релігійної парадигми, хоч з першого погляду це може виглядати неочевидним.
avatar
і це не лише цього питання стосується... в цьому вона вся - політика нашої держави(((
avatar
Дуже подобається поезія Єлени Даскал. Вона особлива, чесна і абсолютно не пафосна. Дякую їй за те, що після прочитання стає справді добре, наче після смачного обіду.
avatar
Цьогорічний список топ-100 мільярдерів замикає саме африканець Нікі Оппенхаймер і родина (Nicky Oppenheimer) зі своїми 5 млрд. доларів. Це також парадоксально, але принаймні зрозуміло, бо в ПАР добувають діаманти і золото, але більшість людей живе дуже бідно, якщо не брати до уваги тамтешні великі міста. Тут це неодмінно пов'язано з апартаїдом. Проте, я не про історію...
avatar
Та ж я написав, що вона по духу і настрою революційна! Це ж не означає, що Даскал зробила революцію в поезії. Якщо б, наприклад, вона наслідувала дух французьких просвітників, або ж навіть Леніна, то хіба б не революційною за духом вона була? Якщо, скажімо, Жадану властивий революційний дух, то значить і Даскал це притаманно, оскільки вона, як Ви кажете, його наслідує. Але особисто на мене таке враження складає саме тематика Че! ;-)
avatar
Сподіваюся, що так! ;-) Лиш він, певно, називатиметься "Буковинським Феноменом", бо ж багато авторів є і не з самого міста. Знаю точно, що на Буковині є дуже цікава література і дуже якісні автори! Маю щастя знайомитися з їхньою творчістю все більше і більше, отже маю надію, що розвиток тут літ. процесу буде все потужнішим! ;-)
avatar
Нещодавно мав нагоду поспілкуватися з астрологом, який давав прогнози щодо виборів... Не справдилися. І з політологами, не так давно сперечався. Отже, як на мене: "Політичні, як і астрологічні прогнози" - суперове порівняння!
avatar
Загалом погоджуючись з автором, вважаю, що українська освіта втратила своє основне призначення творити нові смисли невідривні від умовної української ідеї... Маючи захисну оболонку "привілегії обраних", освіта від давніх часів завжди була ротором прогресу... нині ж у інформаційну епоху освіта - це конвеєр ідей, який крутиться у напрямі, який задають приховані структури (теорія змови, найкраще ілюструється прикладами з теорії і практики науки і освіти). Україна, як серединна земля, має свою Традицію, і обовязково побудує нову державу з своєю унікальною системою освіти (анклавний мотив...). Це питання майбутнього, але задавати його і шукати на нього відповіді ми повинні вже сьогодні ...
avatar
Усе залежить від того, наскільки швидко Януковича переконають, що конфлікти за ресурси та можливості на пострадянському просторі неминучі. І тоді він почне шукати оптимальну форму інтеграції - співв'язування безпекових потуг, економік, стандартів. Тоді він прийде до висновку, яка cистема є найбільш оптимальною для нашої країни. Думаю, якщо ні, то він приречений плентатися у невизначеності увесь свій (один) термін.
avatar
" “европейська карта” для декого є не стільки метою, скільки інструментом маніпуляції електоратом. Зрештою, як і “російська”". - цілком згоден.
avatar
Чудово написано! Спробую домислити відповіді на останнє, риторичне питання: а) Ющенко таким чином "кинув кістку" націонал-патріотам, для яких Бандера сприймається некритично, як ікона. Таким чином екс-Президент вирішив згуртувати ядерний електорат на переспективу виборів в ради та ВРУ б) З іншого боку Ющенко відволік увагу громадськості від присвоєння нагород (в т.ч. і звань "Герой України" Григорію Омельченку, та Сергію Бондарчуку) невідомо кому невідомо за що. в) єдина відповідь на питання "Чому не раніше?" Це ювілейні для Бандери роки (проте не дати) - 100 років з народження, 50 - від загибелі. г) створити проблеми для Тимошенко, у зв'язку зі складністю "освоювання" електорату, що вимагав би підтвердження/скасування щодо Бандери. Для Януковича це - подарунок, що зконсолідовув його виборців проти "бандерівців-помаранчевих"
avatar
“Он выиграл единую Украину” Головне, щоб згодом не виграв Україну і весь народ... жорсткіше, ніж нас політики грали останнім часом.
avatar
"симуляція щастя"... маю таке відчуття, наче це зробилося зумисно, щоб маси могли сидіти вдома і не виходити на вулицю, щоб не красти повітря і не втручатися в політику.
avatar
свої нездійснені ідеали... треба пам'ятати і творити нові! Відкинути всіх... неможливо, але треба навчитися розпізнавати нещирість, єлейну брехню та "технологічні розводи" Хоча в цілому я з Вами, пане Читачу, згоден!