Концепція ВКурсі


ВКурсі - це мережа авторизованих блогів, де під справжніми іменами пишуть і спілкуються люди, котрі представляють передові сфери суспільної діяльності – головно журналісти, політологи, експерти, громадські діячі, посадовці, митці, викладачі, представники студентства та ін., коло яких постійно розширюється на основі взаємних рекомендацій. Мета блогосфери полягає в тому, щоб автономно і з максимальною децентралізацією, надаючи можливості для креативної та командної самоорганізації авторів, створити унікальне середовище творчих та фахових людей України.

Загальнодоступна реєстрація на блогах ВКурсі закрита, а ініціатива розширення кола дописувачів делегована самим авторам, що обумовлено декларованим нами принципом якісного і відповідального наповнення. Система долучення нових користувачів децентралізована і працює за принципом рекомендацій - кожен автор, залежно від росту свого рейтингу, акумулює певну кількість запрошень, які він може надіслати на електронні скрині друзів та колег. Відсутність відкритої реєстрації для зовнішніх користувачів з одного боку, та обмеження кількості запрошень поточним рейтингом авторів - з іншого - виступають ключовими факторами "відсіву" випадкових дописувачів, гарантуючи авторизованість та якість опублікованої на ВКурсі інформації. Така концепція дозволяє створити серйозне і фахове блогове середовище, яке таким чином стає не тільки трибуною головно перед цільовим читачем, але й відповідальним дискусійним майданчиком, де немає спаму та легковажної анонімності. Це підіймає реальну значимість ВКурсі порівняно з іншими аналогами, де цільові читачі нечисельні, а більшість становлять випадкові візитери з пошукових систем, що в результаті зводить коефіцієнт корисності опублікованої інформації до мінімального рівня. Натомість блоги ВКурсі є першочергово авторизованими - і регулюються самою специфікою авторського середовища, створюючи самоврядне поле для обміну досвідом, оцінками та ідеями.
 
Основне правило мережі полягає в тому, щоб дописувати самостійно. Обсяг і періодичність записів не регламентовані і залежать від особистого часу та натхнення - проте активність дописувачів відзначається рейтинговою шкалою, висуваючи найпопулярніших авторів на вищі позиції і таким чином акумулюючи відвідуваність їхніх блогів. На блогах ВКурсі публікуються як аналітичні статті, так і особисті роздуми, короткі ремарки, оцінки поточних і непоточних подій, подані як формальною, так і напівформальною мовою, як великі за обсягом, так і компактного виду. В мережі не допускається передрук чужих матеріалів, новин чи статей, щоб наповнення блогів було дійсно авторським, а не компіляціями (виключення становлять анонси подій). Самозрозумілою є заборона на нецензурну лексику тощо. На ВКурсі рекомендується уникати надмірної неформальності, а свідоме попрання правил граматики та усталених лексичних норм (“албанська” мова і т.п.), нехтування правописом сприймаються як неповага до читачів і отримують належну реакцію. Тематика постів не має строгих обмежень – це може бути як суспільно-політична сфера, так і культура, мистецтво, історія, духовність – крізь призму конкретного автора, його світогляду та думок. Вітаються художня проза, есеїстика, котрі можуть органічно вписатись у контекст блогосфери та урізноманітнити його.
 
Проект функціонує на громадських засадах, являючи можливість журналістам, політологам, громадським діячам, представникам культури, освіти і науки незалежно та публічно висловлювати свої думки. Структура проекту заснована на концепції мережевості, поєднаної з поміркованою централізацією, що частково пов’язує ВКурсі зі сферою “громадянської журналістики”, проте не обмежується нею, передбачаючи наріжним каменем комунікацію між фаховими та інтелігентними людьми. Серед додаткових можливостей - створення тематичних сторінок, куди спрямовується інформація закладів, об’єднань чи організацій. Ініціативна група ВКурсі, покладаючись на відповідальність авторів, не цензурує вміст їхніх дописів (модератори наділені правом поправляти тексти тільки технічно – в разі, якщо виникають проблеми з відображенням, конфлікти стильових шаблонів чи якщо помічаються суттєві орфографічні помилки чи розміщення в невідповідних рубриках). Стратегія розвитку проекту засновується на принципі якісного авторського контенту і ми бажаємо, щоби ВКурсі був завжди цікавим та інформативним для читачів.
 
Серед вагомих особливостей мережі ВКурсі: ефективна пошукова індексація. У зв’язку з досконалою оптимізацією персональні сторінки майже одразу після реєстрації потрапляють на перші позиції в пошуковій системі “Google” за запитами по іменах і прізвищах авторів. Це означає, що найперші результати, які видає “Google” при вводі в пошук імен дописувачів – це їхні іменні блоги на ВКурсі, котрі виходять на перші місця в згадках авторів у мережі Інтернет. В окремих випадках результати навіть найменш активних блогів за лічені тижні випереджають у пошуку практично всі (а в деяких випадках – усі) згадки про своїх авторів у веб-просторі, які мали місце раніше. Саме тому мережа ВКурсі як авторизоване репрезентативне джерело є оптимальним інструментом, щоби заявити свої думки в Інтернеті у фаховому контексті та сформувати особисте портфоліо (за принципом: “Чого немає в “Google” – того не існує”).

Технічно блоги функціонують на домені vkursi.com і запущені на спеціальній програмній платформі. Зареєструвавшись, автор отримує власну іменну сторінку на окремому субдомені, яка фактично стає його особистим веб-сайтом, інтегрованим у контекст блогової мережі. Реєстрація нового блогу відбувається по запрошенню, яке надсилається на електронну пошту нового дописувача вже зареєстрованим на ВКурсі автором. На вказану дописувачем скриню приходить код підтвердження, після вводу якого на сторінці реєстрації він отримує змогу створити власну сторінку. На основі транслітерованих латиницею ім’я та прізвища формується назва авторського субдомену, після чого новий дописувач може заповнити свій профіль, вказавши відомості про себе - і створити свій перший запис на ВКурсі.