Правопис ВКурсі


При публікації будь-яких дописів у блогосфері ВКурсі адміністрація мережі просить авторів дотримуватись загальноприйнятих правил правопису. Цей текст не є обов'язковим для прочитання, але якщо Ви хочете уникнути непорозумінь з модераторами мережі - його краще взяти до уваги. В разі допущення суттєвих помилок чи невідповідності вигляду тексту, модератори зберігають за собою право вносити "косметичні" правки в опубліковані дописи, не втручаючись у їхній зміст. Нижче ми подаємо рекомендації, при недотриманні яких модератори можуть коректувати загальний вигляд постів:

    1. Великі літери. Назви всіх дописів повинні розпочинатись із великої літери - дотримання цього правила візуально полегшує орієнтацію на сайті, в першу чергу в блоці останніх коментарів. Водночас ми не радимо публікувати заголовки, повністю написані великими літерами (за виключенням абревіатур) - це утруднює їхнє читання.

    1. Знаки. Крапки після заголовків видалятимуться модераторами, оскільки суперечать правилам українського правопису і без потреби видовжують назви. Не публікуйте надто довгі заголовки - якщо вони будуть об'ємнішими за блок попереднього перегляду дописів на Головній сторінці, модератори їх укорочуватимуть. Даючи заголовок, не повторюйте його на початку в полі самого посту. Називаючи свої дописи, використовуйте слова, а не "зірочки", дужки та ін. - будьте зрозумілими. Натомість Ви можете застосовувати знаки пунктуації для часткового цензурування лексики, недопустимої в мережі, але уникнути якої в крайніх випадках Ви вважаєте за неможливе.

    1. Абзаци і проміжки. Ми рекомендуємо застосовувати проміжки між абзацами - з ними Ваші дописи виглядають акуратними і чіткими, в них легше орієнтуватись. Як у заголовках, так і в самих текстах слід ставити пробіли після розділових знаків - без них тексти виглядають непридатними для читання. Не проставляйте зайвих проміжків на початку і в кінці публікацій - порожні поля між основним текстом і коментарями без потреби видовжують сторінку, роблячи її менш зручною для огляду, а зайві відступи на початку посту спотворюють поле його попереднього перегляду на Головій сторінці ВКурсі і в стрічці ретрансляції.

    1. Зображення. Вставляючи зображення в дописах, користуйтесь відповідною кнопкою в меню редагування тексту. Розмір завантажених ілюстрацій автоматично зменшується до 560 px, що відповідає ширині блоку блогового запису. Аналогічно при вставці кодів відео варто вибирати розмір вікна 560 px, а у коментарях другого рівня (в гілках дискусії) - 500 px по ширині. Вставляючи фотографії зі сторонніх сайтів або створюючи гіперпосилання в полі коментарів, користуйтесь базовою html-розміткою:

    2. Word. Вставляючи текст з програми MS Word, користуйтесь кнопкою "Вставити з Word" у правому куті меню редагування дописів - це дозволить синхронізувати стильові шаблони і привести вигляд посту у відповідність до стилів відображення ВКурсі. Це також зменшує "вагу" сторінки, позбавляючи її левової частки зайвих кодів, які практично не впливають на вигляд допису, але при цьому збільшують час завантаження сторінки в браузері та погіршують її індексацію пошуковими системами.

    1. Соціальні мережі. Якщо для Вас є важливим якісний перепост матеріалів у соціальних мережах, не забувайте додавати в дописи ілюстрації - або принаймні власну фотографію на сторінці профілю. Соціальні мережі включатимуть їх у поле передперегляду, і такі дописи будуть помітнішими в загальній стрічці оновлень. Користуйтесь кнопками поширення - це спростить його і підкреслюватиме Вашу активність у мережі. Послуговуйтесь аватарами - це робитиме Ваші публікації впізнаваними на Головній сторінці ВКурсі.

    1. Рубрики і мітки. При публікації дописів розміщуйте їх логічно у відповідні рубрики. Якщо текст має анонсовий характер - його місце в рубриці Анонси. Будь-яку мистецьку творчість (художнє відео, поезію та ін.) розміщуйте в розділі Творчість. Якщо допис має виключно особистий характер або його складно класифікувати - відправляйте текст до рубрики Особисте. Ставте зрозумілі мітки (теги), котрі розкривають основний зміст посту - це покращить його індексування пошуковими системами та оптимізуватиме навігацію по блоговій мережі за ключовими словами і темами. Уникайте вживання загальних слів, на зразок "блоги", в якості тегів - натомість підбирайте ті, що найчіткіше характеризують публікацію. Не ставте крапок після останнього слова в ряду міток - система сприйматиме їх спотворено. В мережі ВКурсі мітки розділюються виключно комами, тому не слід вводити замість тегів цілі речення. В полі міток зайве вживати лапки.

  1. Тематичні сторінки. Не варто розміщувати на сторінках персональні дописи - офіційні сторінки установ та організацій створюються в мережі ВКурсі виключно для розміщення формальної інформації (анонси, звіти, прес-релізи). Сторінка установи - її офіційне обличчя і не потребує особистих постів, логічне місце яких - в особистих блогах. Не понижуйте імідж справ, якими займаєтесь.
У разі видалення фрагментів текстів через їхню невідповідність Правилам мережі ВКурсі модератори залишають пояснюючий коментар.