СОЛЯРНО-КОСМІЧНЕ НЕОЯЗИЧНИЦТВО ЯК ПРОЕКТ АЛЬТЕРНАТИВИ

СОЛЯРНО-КОСМІЧНЕ НЕОЯЗИЧНИЦТВО ЯК ПРОЕКТ АЛЬТЕРНАТИВИ
В ПРОЦЕСІ ТРАНСФОРМАЦІЇ МОРАЛЬНИХ ЦІННОСТЕЙ
 СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
 

Для боротьби з силами хаосу, з  духом Руїни і нігілізму в Україні зауважується, що національну ідею треба шукати на рівні культури. Вона “розлита” в культурі й становить собою її життєву систему,  що “… має бути повернена вся багатогранна система української культури, тобто правдива віра українського міту” [1, с.77].
Читати далі →

Вітаю!

Що ж, у мене є значна кількість блогів, але в кожен з них призначений для певної мети. Якщо, наприклад, ЖЖ веду суто з того, щоб читати френдстрічку :), то блог на Політико.ком.уа існує для суто політологічних інтересів. 
Читати далі →

Президент Росії у стінах університету

Наш університет не вперше вітає високопоставлених гостей. У минулому поспілкуватися з кращими студентами України виявляли бажання і Президент Європейського Парламенту, і Президент Індії, і Президент Грузії. У травні 2010 року на зустріч до червоного корпусу завітав і Президент Російської Федерації. Особливих очікувань від таких зустрічей студенти вже давно не виражають, оскільки, нажаль, президенти зазвичай обмежуються своїми спогадами про студентські роки, загальними фразами про важливість співпраці між державами як в освітній сфері, так і в інших. Студенти вже давно чекають справжніх дій та виконання обіцянок, даних на подіях такого рівня.

Читати далі →

Україна сакральна

Сакральна Україна

Для того, щоб повноцінно розвиватися, будувати своє і суспільне щастя та добробут, людині необхідно розуміти, що її діяльність є потрібна, має глибокий зміст і приносить суттєвий результат. Інакше кажучи, повинна бути впевненість, що найкращі прояви власної душі зможуть достойно реалізуватися. 
Звідки взяти таку впевненість, якщо ми щодень зустрічаємося із зрадою, підлістю, обманом, брехнею та іншою відвертою гидотою?
Віру, що дає змогу подолати всі, вище перечислені негативи, можна взяти тільки з одного джерела – святості. Суть святості (сакральності) – наявність Бога у певній особі, народові, релігії, дії чи навіть в предметі або місці. 

Читати далі →

Життя

Сьогодні вранці прокинувся, й подивився у вікно яка в нас гарна природа й що нам українцям крім цього потрібно для життя, на це питання потрібно шукати відповідь. А чи я зможу сам знайти її, що ж нам потрібно щоб бути щасливими та заможними, не жити за принцимом хвилиної меркантильності, а планувати ще й майбутнє....
Читати далі →

Про сучасне мистецтво

Задум у будь-якому творі може бути і дуже складним, але за засобами вираження бажано, щоб було якнайпростіше і лаконічніше – це справжнє мистецтво. Сучасний арт, постмодерн, поп-арт – для мене це все не зовсім зрозуміло в аспекті витворів мистецтва. Це якийсь перехідний період. Відчувається якась непевність та вихолощеність в цьому всьому. Думаю, що будь-яке відверте самовираження повинне сприйматися на якомусь навіть інстинктивному рівні, справжній витвір не вимагає від людини якихось надзусиль чи напруженої вдумливості, він мусить миттю вкарбовуватися в твою свідомість, нещадно бити по емоціях, навіть якщо вони несамохіттю відключені, це можна назвати безумовним сприйняттям. Єдиний крок, який людина повинна зробити на зустріч витворові – це позбавитися свого упередження в стосунку до об’єкту сприйняття. У всіх інших випадках мистецтво повинно «періщити» по людській свідомості своєю первісністю у застиглому (образотворче мистецтво, скульптура) або рухливому (музика, кіно) вигляді.

Читати далі →

"Почем сегодня бунт?" (С)

Нам не пощастило. Ми живемо тоді, коли Система виробила не лише зразки покори, але й бунту.

Петро Охотін «Протест під лінійку, або «Маргінали всіх фронтів, єднайтесь!» (http://www.ji.lviv.ua/n46texts/oxotin.htm)

Сучасна Система (хто яку б інтерпретацію не застосовував — починаючи від теорій змови і аж до системи розподілу сирних пончиків) зазвичай не відчуває загрози з боку опозиції до неї, більше того часто без нормованого бунту Системі погано. Бунт, спротив, голодування, протести зазвичай не дають змоги досягти поставлених опозицією цілей, оскільки всі ці заходи діють в одному руслі і існують добре відпрацьовані методи протистояння інакодумцям. Система занадто добре знає шо робити зі спротивом, тому він не спрацьовує, і коли опозиція  не досягає критичної маси (маса не досягає критичної позиції/точки??) то все залишається таким як воно є.

Читати далі →

Сергій Жадан. Марадона

Сергій Жадан. Марадона: Нова книга віршів. – Харків: Фоліо, 2007. – 166 с.

Після прочитаного збожеволіли? А Жадан довідок не дає…

“Нова книга віршів” – написано на першій сторінці “Марадони” Сергія Жадана. І чому віршів? І навіщо писати нова? Тут власне все: вірші, проза, переклади, замальовки, фото (п’єс не бачу, того й певно книга віршів). Вона сумбурна й беззмістовна, як щось сучасне, щось українське. Але й таке є в цій збірці, що після прочитаного хочеться посипати її червоним перцем і облити найсолодшим медом, а потім з’їсти усе це зализавши сіллю з лимонним соком.

Читати далі →