Привіт Тобі, шановний читачу!

Довгий час думав про те, для чого взагалі існують блоги — такі собі щоденники для всіх.
Нагадує ексгібіціонізм чи що… Власне, як і поезія для автора: є якась причина (часто — дуже інтимна), яка народжує вірш, тож показувати його на люди вже, наче, збочення, а проте суспільство вважає інакше. І, як істота все ж таки соціальна, я теж пишу… часом буває вірші.
Аби довго не ламати голову над тим, що ж залишити на цій стіні, нехай для початку це буде вірш.

Читати далі →

Фільми Олександра Муратова

Пару днів тому переглянув в Домі Кіно два фільми Олександра Муратова. Був присутній і сам режисер, у якого був 75-річний ювілей. Досить цікаво розповів про знімальний процес, про ті складнощі з якими він зіштовхувався в ті часи. Треба сказати що для української молоді маловідоме це ім’я, а фільми практично ніде не можна дістати. Я от давно хотів подивитись «Геть Сором» фільм 1994 року за новелою Хвильового «Сентиментальна історія», але ніде його не знайшов.
Читати далі →

Традиціоналістське ТВ

Вчора знайшов сайт (французький) традиціоналістського ТВ. Звісно передачі там на дуже різні теми. Але що цікаво, це те що воно платне — підписка 20 євро на місяць. І, навіть для Західної Європи це немало, враховуючи спеціалізованість сайту. Бажаю їм більше підписчиків… але в українському (та російському) інеті не думаю що таких знайшлось би багато. А взагалі це те, що варто було б створити. Наприклад недавно читав дискусію Іллєнка і Вишинського про націю, націоналізм. Багато посилань в інет...
Читати далі →

Християнська етика

Слава Ісусу Христу! Вітаю всіх!  Дуже приємно зустрітися  в такому чудовому проекті, адже спілкування — то досить гарна та необхідна річ. Вчитель початкових класів, філолог,  магістр богослів'я, автор-упорядник посібників з християнської етики для вчителів та учнів 1-12 класів та методики викладання християнської етики, координатор курсів  підготовки вчителів християнської етики ЧОІППО. Упродовж усього свідомого життя шукаю відповіді на запитання «чому?».  Чому я так вчинила? Чому мій ближній та...
Читати далі →

Історія клімату і Україна

Відомий історик Емануель Ле Руа Лядюрі (Emmanuel Le Roy Ladurie) в своїй останній книжці «Коротка історія клімату: від середньовіччя до наших днів. Бесіди з Анушкою Васак» (К.: Ніка Центр, 2009) розповідає про методи вивчення історії клімату. Назагал їх п'ять:
1) Дендрохронологія (вивчення росту дерев за допомогою кілець стовбура дерева);
2) Вивчення дат збору винограду та фенологія (дослідження певної стадії зрілості рослин);
3) Записи про молебні під час надмірної посухи чи повені;
4) Вивчення льодовиків;
5) Вивчення пилку (для довготривалих періодів).

Читати далі →

Груда металобрухту - це не незалежність

Угода про подовження терміну базування Чорноморського флоту Російської Федерації в Севастополі на наступні 25 років при нейтральному погляді на справу не повинна викликати істеричних реакцій в українському суспільстві. Навіть попри різке незадоволення патріотично налаштованих українців (багато в чом...
Читати далі →

…Пороблено

-Бандера — Шухевич- Крим-Свобода?
 
Донецький апеляційний адмінсуд визнав незаконним указ президента про присвоєння звання Героя України головнокомандуючому УПА Роману Шухевичу… Правда це «вчасне» рішення  потрапило під уламки іншої інформаційної бомби, яку донецький Дон і російський Медвед взірвали в Харкові …
 
Читати далі →

Дністровська ГАЕС порушила чиїсь розрахунки? І, мабуть, зовсім не державні...


Бажання, воля, віра – сталі і невід’ємні складові успішного розвитку проектів. Мабуть, дуже вірили у грандіозні плани будівництва гідротехнічних споруд на Дністрі іі ініціатори і проектанти, вчені й винахідники, інженери й будівничі. І коли 27 років тому почали зведення цього комплексу на землях Волошківської та Василівської сільських рад Сокирянського району, мали якнайкращі перспективні думки щодо розвитку енергетичної галузі держави, створення зразків великої промисловості у аграрному районі, поліпшення умов проживання …

Читати далі →

«Возлюби свій симптом», або Чому ідеологію ховати рано

У некролозі сучасності ідеологія належить до числа мерців, що мають неприємну здатність оживати у найменш придатний для цього момент. Подивимось, чи не є вічно передчасними чергові гучні похорони цього порушника суспільного порядку й спокою.

Читати далі →

Свято української вишиванки в Чернівцях

16 квітня, в п'ятницю, в Чернівцях завершився тиждень української сорочки. Вже третій рік поспіль організаторами заходу є студенти факультету Історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Цього року до акції приєдналися понад 70 організа...
Читати далі →