ВИКИНЬ ТО ГЕТЬ!


Презирливим «то» – мої тато, Козьмик Дмитро Онуфрійович, 1922 року народження, назвали «ПОСВІДЧЕННЯ до ювілейної медалі» «65 ЛЕТ ПОБЕДЫ В ВЕЛИКОЙ ОТЕЧЕСТВЕННОЙ ВОЙНЕ 1941-1945 гг.»
Читати далі →

І наостанок

Реактуалізувалося друге число «України модерної» за 2008 рік — «Війна переможців і переможених», в якій майже всі фахівці повторювали банальну істину для кожного історика в кожній країні — треба писати об'єктивно, без наперед визначених висновків, розширити поле досліджень: не тільки вивчати хід воєнних дій, але й звернути увагу на людину, — долі і мотивації колаборантів, остарбайтерів, військовополонених, воєнний побут на фронтах, в підпіллі та в тилу, поведінка цивільного населення тощо (з останніх прикладів «що мається на увазі» — Ковба Ж. М. Людяність у безодні пекла. Поведінка місцевого населення Східної Галичини в роки «остаточного розв'язання єврейського питання». Київ, 2009). При цьому, звичайно ж — постійно проводити компаративні дослідження на матеріалі в першу чергу держав Східної Європи). І не боятися звинувачень у непатріотизмі, у «зраді нації».
Читати далі →

Схід і Захід разом???

Особисто я вважаю, що Схід і Захід України не разом і, на жаль, ніколи не будуть разом. Спробую навести кілька фактів, які про це говорять.

1. Давньоісторичний. Київська Русь, а, фактично, Україна формувалась, як ми знаємо в 7-12 століттях на теперішніх українських землях, і південна межа цим землям була, фактично, межею географічних зон степу та лісостепу, тобто, де починався степ — там закінчувалась Русь. Зі Сходу — це Харківська область, на півдні — Дніпропетровська, Кіровоградські області, Вінницькі області і аж до Карпат. Все, що було далі, а це Донецька, Луганська, Одеська, Миколаївська, Херсонська, частково Запорізька області — не були землями Київської Русі. Там проживали половці, печеніги, татари та інші племена.

Читати далі →

Травми історичної пам'яті

Є питання, над якими так чи інакше замислюєшся роками, і приємно бачити, що з часом власна відповь на них «дорослішає».
Матеріал писався для одного популярного інет-видання (але звідти – ні отвєта, ні прівєта, а хотілося б його показати до 9-го числа), тому там намазано риторичних фігур і всякого такого, щоб за нього чіплялося око. Якщо коротко:
Читати далі →

Велика Вітчизняна Війна - пам'ять залишається, а от вітчизна - змінюється!

    День перемоги — і знов усе заполонили георгієвські стрічки…    Якого біса?! — от яке напрошується запитання. Як відомо,  геогргієвська стрічка ніколи не була символом радянської армії.  Ця символіка родом ще з XVIII ст., коли вона гордо прикрашала  усе дотичне до російської армії. Загальну іронію і деяке  роздратування привносять також і доволі часті згадування про  «російські визвольні війська» у ЗМІ, і чудесна акція «Георгієвська  стрічка», і привітальні борди, розвішані повсюдно в Україні...
Читати далі →

…. Міфи, які ми втратили

Епоха т.з. транзиту міфів призводить до того, що деякі міфи випадають з «потяга історії», хоча вони могли б послужити своєму народу…. 
 
Традиційно, шукаючи винних у індивідуальних та колективних поразках, «маленький українець» звертається до інфернального поняття – МЕНТАЛЬНІСТЬ, яке є його останньою індульгенцією та, одночасно, приводом до прихованої гордості за свій народ(-богоносець) .
 
Читати далі →

Цілісність України як гарантія непросування НАТО на Схід

Тим часом, на українській філії polit.ru з'явилося кілька нових відео-лекцій, серед яких:
Наталя Яковенко про концепцію нового шкільного підручника з історії (нічого нового, але ж, спасибі росіянам, приємно побувати на віртуальній лекції пані Наталі);
Химерні роздуми Мирослава Поповича про ментальність;
Дмітрій Трєнін про сучасні відносини між Росією та «новою Східною Європою» (до якої він зараховує Україну, Білорусь та Молдову)

Читати далі →

Новий трек від гурту КРЕМП - "Манхеттенський Дощ"

Хоч ніколи не була на Манхеттені, але вийшов от такий «Манхеттенський Дощ» :) Записано на студії «Буковина Мюзік» (звукорежисер Олександр Мацько) Скачати в хорошій якості: http://kremp.com.ua/audios/download/2645 Семпли: Brain Stealer Вокал, гітара: Мельник Лілія Бас: Литвин Олексій Барабани прописані колишнім барабанщиком Олександром Макарчуком....
Читати далі →

Харків. Нотатки.

Одним із найпростіших способів побачити і зрозуміти те, що у тебе під носом (а відтак — традиційно невловиме), — зафіксувати погляд на якійсь його частині і стежити за нею протягом довгого часу.
Що відбувається з моїм містом? Як воно змінилося за останні роки і яким чином розвиватиметься у майбутньому?
Читати далі →

Християнська етика

28 квітня року Божого 2010 Міністерство освіти і науки України організувало круглий стіл щодо викладання предметів духовно-морального циклу. За 15 років група ентузіастів намагається прийти до спільного знаменника і напрацювати єдину всеукраїнську програму. На сьогодні чітко вимальовуються три напрямки: Київський, Львівський, Острозький, хоч наприкінці дев'яностих існувала одна програма — Львівська. Вона була несуттєво змінена в Острозі і суттєво в Києві. На засідання цього круглого столу від Острозької академії була представлена програма доктора пед. наук, професора Жуковського 7-9 класи. (Ваша слуга також входить до кола авторів цієї програми).

Читати далі →