У ПЕРЕДОЧІКУВАННІ ЛІТА В «LITERATUR CAF?» СТАЄ ВСЕ ГАРЯЧІШЕ


4 травня о 18:00 в LiteraturCaf? (м. Чернівці, Центральна площа, 10; КМЦ «Українська Книга») відбудеться зустріч з однією з упорядників квір-антології «120 сторінок Содому» (Сучасна світова лесбі/ґей/бі література. «Критика», Київ, 2009) Альбіною ПОЗДНЯКОВОЮ.
Читати далі →

В Literatur Caf? у Чернівцях почули «Елегії острова Патмос» Олега Короташа

Василь Герасим’юк, який писав передмову до книги, так характеризує Олегову поезію: «Олег Короташ є одним із чільних представників покоління дев’яностиків в українській літературі… Схильний до глибокої рефлексії та обдумування...» Острів Патмос – один з островів грецького Додеканесу в Егейському морі, пов'язаний з ім'ям апостола Іоана. Тут святий, будучи засланим за проповідництво християнства, отримав Одкровення відоме як «Апокаліпсис».

Читати далі →

Радий бути серед вас!;)

Шановні, друзі, партнери, колеги, читачі...! Радий приєднатися до даного блогового товариства. Періодично писатиму про культуру, музику, шоу-біз, концертну та творчу діяльність на теренах рідного і не тільки краю. Не оминатиму спорт, туризм та висвітлення тем громадянського суспільства, трошки бізнесу та економіки… Запрошую всіх адекватиних до змістовного діалогу та співпраці.;)...
Читати далі →

Християнська етика

Біблія як записане Слово Бога (грецьке «графе»)  відома людству більше чотирьох тисяч років. Вона описує ключову подію, яка  стала причиною усього того, що  відбувається нині. І це — гріхопадіння. Бог сотворив людство (бо євр. «адам» має і таке значення). Навіщо? Адже Він — досконалий, самодостатній, і навряд чи має потребу в такій недосконалості, якою є людина на даний момент часу.  Відповідь можна знайти тільки в такому твердженні: «Бог є Любов», де любов  в значенні «агапе». Така любов — безумовна, вона любить тільки тому, що любить. Вона не надимається, не шукає тільки свого,  всьому вірить, всього надіється, всьому радіє і ніколи не перестає. Але в  цый безумовносты  все-таки є одна умова: якщо є Той, що любить, має бути і той, кого люблять.  Людина є тією стороною, яку люблять. З любові випливає ще одна властивість — добровільність. І саме ця властивість зумовила отих два дерева в Едемському саду.

Читати далі →

Традиціоналістське ТВ

Вчора знайшов сайт (французький) традиціоналістського ТВ. Звісно передачі там на дуже різні теми. Але що цікаво, це те що воно платне — підписка 20 євро на місяць. І, навіть для Західної Європи це немало, враховуючи спеціалізованість сайту. Бажаю їм більше підписчиків… але в українському (та російському) інеті не думаю що таких знайшлось би багато. А взагалі це те, що варто було б створити. Наприклад недавно читав дискусію Іллєнка і Вишинського про націю, націоналізм. Багато посилань в інет...
Читати далі →

Анонси на тиждень (22.04.-29.04) літературного та культурного життя Буковини і навколо ;-)

22 квітня:
о 18:00 — в «Literatur Cafe» Географічний Четвер з Крістіною КЕЛЬТІ про ІРЛАНДІЮ

23 квітня:
о 19:00 — в ЦР «ПАНОРАМА-Чернівці» МУЗО-ПОЕТИЧНИЙ БОДІ-АРТ з Христею ВЕНГРИНЮК, Сашком ГОРСЬКИМ, Ірою СКРИПНИК та Максимом ДУПЕШКО. На перформансі гратимуть DJ's: PASHA KOXX та VITAMIN.

Читати далі →

Дністровська ГАЕС порушила чиїсь розрахунки? І, мабуть, зовсім не державні...


Бажання, воля, віра – сталі і невід’ємні складові успішного розвитку проектів. Мабуть, дуже вірили у грандіозні плани будівництва гідротехнічних споруд на Дністрі іі ініціатори і проектанти, вчені й винахідники, інженери й будівничі. І коли 27 років тому почали зведення цього комплексу на землях Волошківської та Василівської сільських рад Сокирянського району, мали якнайкращі перспективні думки щодо розвитку енергетичної галузі держави, створення зразків великої промисловості у аграрному районі, поліпшення умов проживання …

Читати далі →

Філософія рантьє в глобальну епоху

Філософія рантьє в глобальну епоху – це не тільки прибутки від оренди нерухомості, майна, банківських депозитів, дивідендів. Нові технічні досягнення та нові інтелектуальні продукти створюють і нову філософію. Точніше просто модифікують її, роблять update.
Читати далі →

Still We’re all living in America

Парадоксальним наслідком ідеології «рівних можливостей» стало діагностоване американським соціологом Крістофером Лешем явище «повстання еліт» як впізнавана алюзія на знамениту працю Хосе Отреги-і-Гассета. На думку Леша, новий клас «управлінців і спеціалістів», пишаючись своєю незалежністю від успадкованих гарантій, глибоко переконаний, що рівень його особистої заслуги малосумісний з вдячністю до попередників або відповідальністю перед минулим і теперішнім. Раніше комфорт історичної безграмотності був винятковим привілеєм мас; тепер весь світ схиляється перед «елітами».
Читати далі →