У ЧЕРНІВЦЯХ СТВОРЯТЬ БІБЛІЙНИЙ САД, А В «LITERATUR CAF?» ПРЕЗЕНТУЮТЬ «РОСЛИНИ СВЯТОГО ПИСЬМА»

 
11 травня о 18:00 в Literatur Caf? (м. Чернівці, Центральна площа, 10; КМЦ «Українська Книга») відбудеться презентація книги «Рослини Святого Письма»та обговорення майбутнього Біблійного Саду в Чернівцях.
Читати далі →

Відеопоетична премія "БУК"

У рамках фестивалю Meridian Czernowitz відбудеться вручення Премії “БУК” у галузі поетичних візуалізацій. Точка перетину площин поезії та кінематографу утворює третю площину. Вона називається однією з тисячі інтерпретацій власного тексту самим автором або чужих текстів режисером, чи...
Читати далі →

Розмова на тему філософії і націоналізму (ч. 3)

Початок розмови
Продовження розмови

Святослав Вишинський:

Нарешті, нація не може претендувати на локальний універсалізм у рамках пост-історичного світу. З одного боку, дійсно ідуть процеси акцентування етнічних ідентичностей та регіоналізмів, особливо в Европі, однак усе ц...
Читати далі →

Розмова на тему філософії і націоналізму (ч. 2)

Початок розмови

Святослав Вишинський:

Нарешті, теза про те, що нація є вищим типом організації спільноти, є вкрай спірною. Вона була вірною в модерні, але є абсурдною для премодерну (Традиції) – і так само неадекватною для постмодерну. Сама історія це доводить: націон...
Читати далі →

Розмова на тему філософії і націоналізму (ч. 1)

Розмова аспіранта Київського національного університету ім. Т. Шевченка Андрія Іллєнка та аспіранта Інституту філософії ім. Г. Сковороди НАН України Святослава Вишинського про філософські аспекти нації та націоналізму.
Андрій Іллєнко:

Цікаво було б з тобою обговорити питання про сп...
Читати далі →

Схід і Захід разом???

Особисто я вважаю, що Схід і Захід України не разом і, на жаль, ніколи не будуть разом. Спробую навести кілька фактів, які про це говорять.

1. Давньоісторичний. Київська Русь, а, фактично, Україна формувалась, як ми знаємо в 7-12 століттях на теперішніх українських землях, і південна межа цим землям була, фактично, межею географічних зон степу та лісостепу, тобто, де починався степ — там закінчувалась Русь. Зі Сходу — це Харківська область, на півдні — Дніпропетровська, Кіровоградські області, Вінницькі області і аж до Карпат. Все, що було далі, а це Донецька, Луганська, Одеська, Миколаївська, Херсонська, частково Запорізька області — не були землями Київської Русі. Там проживали половці, печеніги, татари та інші племена.

Читати далі →

Травми історичної пам'яті

Є питання, над якими так чи інакше замислюєшся роками, і приємно бачити, що з часом власна відповь на них «дорослішає».
Матеріал писався для одного популярного інет-видання (але звідти – ні отвєта, ні прівєта, а хотілося б його показати до 9-го числа), тому там намазано риторичних фігур і всякого такого, щоб за нього чіплялося око. Якщо коротко:
Читати далі →

Велика Вітчизняна Війна - пам'ять залишається, а от вітчизна - змінюється!

    День перемоги — і знов усе заполонили георгієвські стрічки…    Якого біса?! — от яке напрошується запитання. Як відомо,  геогргієвська стрічка ніколи не була символом радянської армії.  Ця символіка родом ще з XVIII ст., коли вона гордо прикрашала  усе дотичне до російської армії. Загальну іронію і деяке  роздратування привносять також і доволі часті згадування про  «російські визвольні війська» у ЗМІ, і чудесна акція «Георгієвська  стрічка», і привітальні борди, розвішані повсюдно в Україні...
Читати далі →

Про блог. Статистика за квітень. Плани на майбутнє

Оскільки на ВКурсі.ком закрита реєстрація користувачів, оцінити кількість відвідувачів ВКурсі.ком без відкритої статистики досить важко. Тому в даному блозі (під назвою «Хто вкурсі?») я буду висвітлювати статистику нашого з Вами ресурсу. А також, де можна зустріти інформери ВКурсі.ком та рекламу. Ну і звісно плани на майбутнє… :)
Читати далі →

…. Міфи, які ми втратили

Епоха т.з. транзиту міфів призводить до того, що деякі міфи випадають з «потяга історії», хоча вони могли б послужити своєму народу…. 
 
Традиційно, шукаючи винних у індивідуальних та колективних поразках, «маленький українець» звертається до інфернального поняття – МЕНТАЛЬНІСТЬ, яке є його останньою індульгенцією та, одночасно, приводом до прихованої гордості за свій народ(-богоносець) .
 
Читати далі →