Реформа вищої освіти

Іван М. Фізер у своїй невеличкій монографії «Американське літературознавство. Історико-критичний нарис» (К.: ВД «Києво-могилянська академія», 2006), написаної спеціально для українських філологів, розповів про становлення літературознавства як академічної дисцепліни в США.
Першими літературознавцями в університетських стінах Америки в другій половині ХІХ ст. стали Джеймс Рассел Лоувел та Дін Гоувелс, коли зайняли професорські кафедри в Гарвардському університеті. Але справжній розвиток почався лише після того, як у 1876 році у Балтиморі за моделлю німецьких університетів було засновано університет Джона Гопкінса, в якому вперше була відкрита кафедра філології. Після цього аналогічні кафедри почали з'являтися по всій країні, а кількість філологічних журналів зросла до декількох десятків.
Читати далі →

Радий бути серед вас!;)

Шановні, друзі, партнери, колеги, читачі...! Радий приєднатися до даного блогового товариства. Періодично писатиму про культуру, музику, шоу-біз, концертну та творчу діяльність на теренах рідного і не тільки краю. Не оминатиму спорт, туризм та висвітлення тем громадянського суспільства, трошки бізнесу та економіки… Запрошую всіх адекватиних до змістовного діалогу та співпраці.;)...
Читати далі →

Чуєш чи не чуєш, чарівна Марічко?


Сьогодні о 12 годині з Чернівецької ратуші линули звичні звуки легкої і ніжної мелодії нашого славетного земляка Степана Сабадаша. Ми підійшли до приміщення двох чернівецьких обласних органів, самоврядного й державного – ради депутатів і держадміністрації, де місцеві «леви» під охороною левів кам’яних, попри всі київські революції, любо-мило співіснують, кулуарно святкують, ділять майно, час від часу міняються посадами й кабінетами, змінюючи іноді й свою орієнтацію. Партійну, звичайно. Чи не там собака зарита?!
На той час Верховна Зрада у Верховній Раді, така собі машина для голосування, гоп-компанія Януковича-Азарова, котру чомусь називають коаліцією, вже встигла проштампувати і угоду про російський газ для олігархів по-флотськи, і бюджет для тих же олігархів по-азаровськи.

Читати далі →

Християнська етика

Біблія як записане Слово Бога (грецьке «графе»)  відома людству більше чотирьох тисяч років. Вона описує ключову подію, яка  стала причиною усього того, що  відбувається нині. І це — гріхопадіння. Бог сотворив людство (бо євр. «адам» має і таке значення). Навіщо? Адже Він — досконалий, самодостатній, і навряд чи має потребу в такій недосконалості, якою є людина на даний момент часу.  Відповідь можна знайти тільки в такому твердженні: «Бог є Любов», де любов  в значенні «агапе». Така любов — безумовна, вона любить тільки тому, що любить. Вона не надимається, не шукає тільки свого,  всьому вірить, всього надіється, всьому радіє і ніколи не перестає. Але в  цый безумовносты  все-таки є одна умова: якщо є Той, що любить, має бути і той, кого люблять.  Людина є тією стороною, яку люблять. З любові випливає ще одна властивість — добровільність. І саме ця властивість зумовила отих два дерева в Едемському саду.

Читати далі →

Привіт Тобі, шановний читачу!

Довгий час думав про те, для чого взагалі існують блоги — такі собі щоденники для всіх.
Нагадує ексгібіціонізм чи що… Власне, як і поезія для автора: є якась причина (часто — дуже інтимна), яка народжує вірш, тож показувати його на люди вже, наче, збочення, а проте суспільство вважає інакше. І, як істота все ж таки соціальна, я теж пишу… часом буває вірші.
Аби довго не ламати голову над тим, що ж залишити на цій стіні, нехай для початку це буде вірш.

Читати далі →

Фільми Олександра Муратова

Пару днів тому переглянув в Домі Кіно два фільми Олександра Муратова. Був присутній і сам режисер, у якого був 75-річний ювілей. Досить цікаво розповів про знімальний процес, про ті складнощі з якими він зіштовхувався в ті часи. Треба сказати що для української молоді маловідоме це ім’я, а фільми практично ніде не можна дістати. Я от давно хотів подивитись «Геть Сором» фільм 1994 року за новелою Хвильового «Сентиментальна історія», але ніде його не знайшов.
Читати далі →

Традиціоналістське ТВ

Вчора знайшов сайт (французький) традиціоналістського ТВ. Звісно передачі там на дуже різні теми. Але що цікаво, це те що воно платне — підписка 20 євро на місяць. І, навіть для Західної Європи це немало, враховуючи спеціалізованість сайту. Бажаю їм більше підписчиків… але в українському (та російському) інеті не думаю що таких знайшлось би багато. А взагалі це те, що варто було б створити. Наприклад недавно читав дискусію Іллєнка і Вишинського про націю, націоналізм. Багато посилань в інет...
Читати далі →

Християнська етика

Слава Ісусу Христу! Вітаю всіх!  Дуже приємно зустрітися  в такому чудовому проекті, адже спілкування — то досить гарна та необхідна річ. Вчитель початкових класів, філолог,  магістр богослів'я, автор-упорядник посібників з християнської етики для вчителів та учнів 1-12 класів та методики викладання християнської етики, координатор курсів  підготовки вчителів християнської етики ЧОІППО. Упродовж усього свідомого життя шукаю відповіді на запитання «чому?».  Чому я так вчинила? Чому мій ближній та...
Читати далі →

Історія клімату і Україна

Відомий історик Емануель Ле Руа Лядюрі (Emmanuel Le Roy Ladurie) в своїй останній книжці «Коротка історія клімату: від середньовіччя до наших днів. Бесіди з Анушкою Васак» (К.: Ніка Центр, 2009) розповідає про методи вивчення історії клімату. Назагал їх п'ять:
1) Дендрохронологія (вивчення росту дерев за допомогою кілець стовбура дерева);
2) Вивчення дат збору винограду та фенологія (дослідження певної стадії зрілості рослин);
3) Записи про молебні під час надмірної посухи чи повені;
4) Вивчення льодовиків;
5) Вивчення пилку (для довготривалих періодів).

Читати далі →

Груда металобрухту - це не незалежність

Угода про подовження терміну базування Чорноморського флоту Російської Федерації в Севастополі на наступні 25 років при нейтральному погляді на справу не повинна викликати істеричних реакцій в українському суспільстві. Навіть попри різке незадоволення патріотично налаштованих українців (багато в чом...
Читати далі →